Ve čtvrtek 12. září se vypravilo 40 žáků z 8. a 9. tříd do Krkonoš. Cílem jejich výpravy bylo projít pěšky z Rokytnice přes Kotel a Zlaté návrší k pramenům Labe a údolím Modrého dolu podél Labe dojí do Špindlerova Mlýna.

Vybaveni turistickou obuví, náplastmi, pláštěnkami a pořádnou svačinou jsme vyrazili na cestu. Využili jsme jednu lanovku – tzv. „přibližovák“ a tím jsme si ušetřili první náročné stoupání na „Ručičky“. Na Dvoračkách jsme si trochu odpočinuli, nasvačili jsme se a pak už jsme až na Kotel stoupali do pořádného kopce. Počasí nám moc nepřálo, mrholení se občas proměnilo v déšť, výhled žádný – jen do mraků. Ale nám to nevadilo a statečně jsme stoupali stále výš. Na Kotli jsme minuli Růženčinu zahrádku, na Zlatém návrší jsme si připomněli příběh o mistru lyžaři Hančovi a jeho kamarádovi Vrbatovi a pak už jsme došli k pramenům Labe. Aspoň tam se mraky trochu roztrhaly a mohli jsme se vyfotit. Těšili jsme se, že si v bufetu na Labské boudě dáme aspoň čaj nebo polévku, ale měli zavřeno, tak jsme šli dál. Zastavili jsme se ještě u Labského vodopádu a po krkolomné cestě jsme došli až do Špindlu. Nohy bolely, ale hřálo nás vědomí, že jsme poznali další krásy našich hor.

Mgr. M. Filipová