V pondělí 16. 9. 2013 se uskutečnila přednáška pro dívky ze 6. ročníků. Jmenovala se „Čas proměn“. Jedná se výchovně vzdělávací program o dospívání a reprodukčním zdraví firmy Procter & Gamble.

Tato akce má na naší škole mnohaletou tradici. Pracovnice firmy, Mgr. Alena Blažková, dívky vhodnou formou seznámila s tělesnými změnami v období dospívání.

Objasnila jim hlavní zásady intimní hygieny a prevence gynekologických onemocnění.

Dívky se mohly během přednášky na cokoliv zeptat a na závěr obdržely propagační balíčky firmy s hygienickými potřebami.

V letošním roce byla poprvé přednáška organizována i pro chlapce 6. ročníků, – „ Na startu mužnosti“. Chlapci byli seznámeni se změnami, které probíhají v oblasti fyzické a psychické. Paní lektorka je seznámila i se zásadami správné hygieny a výživy v období dospívání. Tato přednáška není dotována společností Procter & Gamble, ale byl hrazen z rozpočtu školy jako důležitá součást preventivní výchovy dětí.

Mgr. M. Fišerová – metodička prevence