skrivanek_13V přírodě zpívají skřivánci na jaře a v létě, v naší škole zpívali v pondělí 7. října. Každoročně u nás soutěží děti v sólovém zpěvu a ti nejlepší ze školy postupují do okresního, krajského či dokonce ústředního kola. Do školního kola si zpěváčci připravili jednu lidovou píseň – ta je totiž v dalších kolech povinná, k ní si postupující připraví ještě další libovolnou písničku.

Ve školním kole porota vyslechla celkem 27 soutěžících. Nejvíce jich bylo v nejmladší kategorii se předvedlo 20 dětí, ve druhé kategorii soutěžilo celkem 5 dětí a v nejstarší kategorii se přihlásila pouze 2 děvčata. A bylo co poslouchat! Některé výkony byly opravdu mimořádné a porota měla dost práce s jejich ohodnocením. Nakonec rozhodla takto:

první kategorie: 1. – 3. třídy

1. místo: Štěpánka Stíbrová 1.C a Sabina Siváková 3.A
2. místo: Kateřina Hadravová 3 .C
3. místo: Kristýna Rálišová 2.C

druhá kategorie: 4. – 6. třídy

1. místo: Lucie Hadravová 5.B a Eliška Kulhánková 5.B
2. místo: Jana Dandová 6.C
3. místo: neuděleno

třetí kategorie: 7.-9. třídy

1. místo: Anna Skočovská 7.C a Barbora Macková 7.C

Protože v dalších kolech jsou soutěžící rozděleni pouze do dvou kategorií (1.-5.tř. a 6.-9.třídy) postupují do okresního kola, které se koná 6. listopadu v Novém Boru – L. Hadravová, E. Kulhánková, A. Skočovská a B. Macková, náhradníci jsou Š. Stíbrová a J. Dandová. Budeme jim držet palce!!!