Ve dnech 19. – 20. září se žáci naší školy opět sešli s polskými vrstevníky z družebního města Boleslawiec. Setkání se uskutečnilo v rekreační oblasti Jakuszyce v Krkonoších nedaleko Harrachova.

Pobyt v Krkonoších byl druhým setkáním ze čtyř v rámci projektu Přátelství nezná hranic.

Jakuszyce jsou místem, kde trénuje polská reprezentace v běhu na lyžích a v biatlonu. Polští hostitelé nás ubytovali v moderním hotelu s výborným zázemím.

Ve čtvrtek jsme s průvodcem putovali po polské straně Krkonoš ze Szklarske Poreby k chatě pod Labským štítem až do Velké a Malé Sněžné Jámy. Trasa byla dlouhá asi 16 km, všichni jsme ji zvládli i přes občasnou nepřízeň počasí.

Druhý den jsme se vydali na nenáročnou vycházku do okolí Jakuszyc.

Ve volných chvílích děti pracovaly společně na česko – polském průvodci, který bude jedním z výstupů projektu.

Třetí setkání našich dětí v rámci Projektu přátelství nezná hranic.

7. a 8. října jsme hostili děti z družebního města Boleslawiec. V pondělí jsme pro ně připravili velice náročný program. Po příjezdu zavítaly na prohlídku naší školy, kde se setkaly se třídou 8. B, která spolupracuje na tomto projektu. Dalším bodem programu bylo sportovní dopoledne v nové víceúčelové hale. Naši žáci ukázali polským vrstevníkům základy basketbalu a florbalu, společně tyto sporty potrénovali a na závěr dopoledne sehráli utkání.

Oba sporty se setkaly s velkým zájmem.

Po obědě se žáci opět sešli nad tvorbou průvodce a poté jsme se s polskou výpravou vydali na městský úřad, kde nás přijal místostarosta České Lípy Mgr. Tomáš Vlček.

Po krátké besedě a předání upomínkových předmětů, jsme naše hosty provedli historickým centrem města.

Náročný den jsme zakončili v bazénu, kde jsme porovnali naše plavecké umění v závodech štafet a na závěr jsme si užívali atrakcí aquacentra.

Úterý bylo odpočinkovější, zavezli jsme polské přátele do ZOO Liberec a na Ještěd. Po prohlídce dominant krajského města jsme se rozloučili a rozjeli jsme se ke svým domovům.

Čtvrté, závěrečné setkání nás čeká ve dnech 7. – 8. listopadu v Polsku.