DSCN7597

První říjnové pondělí a úterý patřilo na ZŠ Dr. M. Tyrše projektu „Mládež nezná hranice“. Jednalo se již o třetí setkání žáků naší školy s polskými kamarády z Boleslawce.

Pondělní program byl velmi nabitý. Dopoledne si žáci vyzkoušeli míčové hry a na závěr svého pobytu v českolipské sportovní hale poměřili své síly ve florbalovém a basketbalovém turnaji. Odpolední část jsme strávili procházkou po České Lípě. Polskou skupinku přijal na městském úřadě pan místostarosta Tomáš Vlček. Během návštěvy jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací a odnesli jsme si upomínkové předměty

Na závěr dne jsme uspořádali štafetové závody v plaveckém bazéně. Kromě kondičního plavání jsme mohli využít i další vodní atrakce, které nám byly k dispozici.

Druhý den jsme se vypravili do krajského města Liberce. Naše první kroky směřovali do zoologické zahrady, kde jsme viděli různé druhy zvířat a zažili jsme mnoho nových zážitků. Po dobrém obědě jsme se přesunuli k lanové dráze na Ještěd. Na vrcholu Ještědu jsme pořídili nezbytné fotografie a poseděli jsme v netradiční restauraci.

Během uplynulých dvou dnů jsme upevnili vztahy s našimi polskými kamarády a už se těšíme na další setkání, které proběhne 7. – 8. listopadu v Boleslawci.