004

Někteří naši žáci v devátých třídách a všichni žáci 8.A (od letošního roku povinně) se učí druhý cizí jazyk a na naší škole si vybrali ruštinu. Jet na exkurzi do Moskvy by bylo daleko a drahé, tak využíváme jiné možnosti – nejvíce ruštiny můžeme slyšet v naší zemi právě v Karlových Varech. A tak jsme se tam v pátek 18. 10. 2013 vypravili.

Cesta vlakem byla letos trochu komplikovanější – v Děčíně byla výluka z důvodu opravy trati a rychlík z Prahy měl již v Ústí n. Labem také zpoždění, takže do cíle jsme dorazili o 40 minut později, než jsme počítali. Hned od nádraží jsme namířili do centra města na pěší zónu. Přecházeli jsme od pramene k prameni a ochutnávali léčivou minerální vodu, kvůli které se sem sjíždí hosté z celého světa – je pravda, že nám moc nechutnala…. A potom na hlavní kolonádě paní učitelky oslovily dvě milé paní, zda by se s námi nemohly chvíli bavit rusky. Byly velmi ochotné, vyprávěly nám, odkud přijely, o své rodině, o své práci – jedna byla učitelkou ruštiny a literatury. Po prohlídce pěší zóny jsme měli chvíli volno, kterou využil každý podle svého – většina zamířila do Md´Donaldu. Ještě jsme všichni nakoupili lázeňské oplatky pro své blízké a pak už jsme šli zpátky na nádraží. Cesta domů byla ještě komplikovanější, než ta ranní – už vlak z Karlových Varů měl půl hodiny zpoždění, v Ústí nad Labem na nás rychlík nečekal a my museli jet až dalším osobním vlakem, takže jsme se do České Lípy vrátili o hodinu později, než jsme počítali. Ale přesto se nám výlet líbil!