PB070453Boleslawiec 7. – 8. 11. 2013

Ve čtvrtek a pátek se 30 žáků naší školy vydalo do partnerského města v Boleslawiec ležícím v Dolním Slezsku v Polsku, asi 130 km od České Lípy. Město se pyšní malebný náměstím, několika muzei, monumentem knížete Kutuzova, výrobou proslulé místní keramiky, …..

Po příjezdu nás uvítali naši polští přátelé, kteří nám ukázali jejich školu, procházející renovací.

Byli jsme uvítáni česky zazpívanou písničkou, ukázali jsme si naše města na mapách a zhlédli fyzikální pokus.

Dopoledne jsme rozdělili do 2 skupin. Zdobili jsme keramiku technikou biskwit – obtisky různých motivů na výrobky a pokoušeli se hrát volejbal. Při těchto aktivitách jsme si užili hodně zábavy.

Odpolední program byl velice náročný. Byli jsme rozděleni do 3 skupin. Jedna skupina tvořila pod vedením polské lektorky keramiku, druhá skupina si byla prohlédnout místní muzeum a třetí si prohlédla nejdůležitější pamětihodnosti města. Všichni jsme se zúčastnili těchto aktivit. Bylo to sice náročné, ale velice přínosné odpoledne.

Druhý den ráno jsme se jeli podívat na zámek Kliczkow, který slouží v současné době jako hotelové a konferenční centrum.

Poté nás už čekalo finále celého projektu. Společné vystoupení našich a polských dětí, prezentace fotografií a filmů z našich setkání, projevy místních autorit, vedoucího projektu a za českou stranu pronesli pár slov Mgr. Lačný a Mgr. Ajšmanová.

V rámci projektu jsme se podívali na několik zajímavých míst, poznali nové přátele a doufáme, že se ještě setkáme při dalších zajímavých aktivitách.

[poll id=“1″]