P1050716Ve čtvrtek 21. listopadu se skupina žáků 8.B a 9.C vydala na zeměpisnou exkurzi do krajské vědecké knihovny v Liberci, kde se konal další ročník oblíbených přednášek – DNY GIS 2013.

Cílem těchto geografických dnů je přiblížit geografické informační systémy veřejnosti a poukázat na možnosti jejich využití v praxi. Pro žáky základních škol si pořadatelé připravili mnoho naučných a zábavných úkolů, při kterých si mohli žáci zjistit polohu svým domů, zařadit své oblíbené osobnosti do mapy světa nebo si přivonět k různým vůním celého světa. Z exkurze si žáci odnesli nejen cenné zkušenosti a nové vědomosti, ale také mohli vysoutěžit upomínkové předměty. Na závěr bychom chtěli poděkovat organizátorům za skvěle připravenou akci a už se těšíme na další ročník.

Z. Šumová, K. Ajšmanová