P1050734První prosincová středa patřila na naší škole projektovému dni s názvem „ADVENT“. Do projektu se zapojili žáci 6. A a 6.B. Během celého dopoledne se žáci seznámili s tradicemi nejen českých Vánoc, ale také vánočních zvyků v cizích Zemích.

Připomněli si slova známých i méně známých koled. Vyrobili si barevné novoročenky, adventní věnce a ozdobili větvičky. Zajímavé bylo zpracování vánočních receptů, našli jsme různé druhy bramborových salátů, ale také řízků, které neodmyslitelně k Vánocům patří. V průběhu projektového dne si žáci měli možnost vyzkoušet zdobení perníčků. Na závěr projektu si všichni žáci zazpívali novou vánoční koledu a navzájem se pochlubili výrobky, které si během dopoledne vyrobili. Všechny vyrobené dekorace budou využity jako výzdoba třídy nebo areálu školy.

D. Čechová, M. Filipová, J. Slaboňová, K. Ajšmanová