P1060619 Tradiční akce pro žáky 2. stupně ZŠ pořádaná Vlastivědným muzeem za účelem podpory vzdělávání pokračuje i v novém roce 2014. Tentokrát byl 18. 1. 2014 představen obor sklář.

Prezentace probíhala ve SŠ sklářské v Novém Boru, kde byly děti velmi mile přijaty. Nejprve jim zástupce ředitele školy pro praktické vyučování p. P. Tille promítl v aule školy dokumentární snímek o historii sklářství na Novoborsku a o historii školy. Potom byli žáci převážně 6. – 9. tříd rozděleni do čtyř skupin podle oborů, aby si mohli vyzkoušet techniku foukání skla, malování, broušení a vitráže. Všichni odborníci byli k dětem velmi vstřícní, provedli je všemi dílnami, včetně sklářské huti, poskytli materiál na výrobu vlastních produktů. Děti si vyfoukaly vázu, namalovaly sklenici, vybrousily misku a zkusily vytvořit miniaturní vitráž. Z našich žáků ZŠ Dr. M. Tyrše se zúčastnily jen dvě žákyně ze 7. A, Petra Kalejová a Petra Hřebenová. Doufáme, že i další žáci navštíví muzeum a odborníky, kteří jim příště představí obor fotograf a výtvarník. Stačí si s sebou vzít vlastní digitální fotoaparát.

P1161105P1060623P1060617-001