de

Podrobné informace o Olympiádě z německého jazyka.

Olympiáda z němčiny proběhla v naší škole ve dvou termínech – nejdříve (již 9. ledna) proběhla soutěž v mladší kategorii, tj. v 6.-7. třídách, tohoto klání se zúčastnilo celkem 6 děvčat – žákyň 7.C. a to Kateřina Horáková, Aneta Hartmanová, Tereza Pešková , Linda Angoláresová, Marie Suchá a Kristýna Nápravníková. Přestože se všechna tato děvčata učí druhý cizí jazyk teprve druhým rokem, prokázala již velmi slušné vědomosti a pohotovost. Nakonec postoupily do okresního kola Linda Angoláresová a Tereza Pešková, kde naši školu vzorně reprezentovaly a jejich výkon zaslouží pochvalu! Jejich kategorie končí v okresním kole a nepostupuje do krajského kola.

3.února 2014 proběhla druhá část pro kategorii II.A. Účastnily se ho žákyně jazykové třídy 8.B. Na 1.místě se umístila Petra Horáková, 2.místo obsadila Barbora Znamenáčková a 3. místo získala Kristýna Jakešová. Všechny zúčastněné podaly výborné výsledky. Do okresního kola postoupily první dvě – Petra Horáková a Barbora Znamenáčková.

Dne 12. 2. 2014 se pořádalo v DDM v Libertinu v České Lípě okresní kolo Olympiády německého jazyka v kategorii II.A Naši školu zde výborně reprezentovaly vítězky školního kola. Obě stanuly na nejvyšších příčkách: 1. místo obsadila Barbora Znamenáčková a 2. místo obsadila Petra Horáková. Obě postupují do krajského kola, které se koná 25. 2. 2014 v DDM Větrník v Liberci.

 

Mgr. M. Filipová a Mgr. Jitka Hološová