Ve čtvrtek 27.3. jsme si druhou vyučovací hodinu napsali mezinárodní srovnávací test matematických dovedností „Matematický klokan“ v kategorii Cvrček. Byl to první test tohoto druhu a zvládli jsme ho dobře. V pátém ročníku, až budeme psát kategorii Klokánek, již budeme zkušenější. Ukázalo se, že někteří žáci jsou v matematice velmi šikovní, jiní zase vynikají spíše českém jazyce…                                                          Jak dopadl test v naší třídě  ?                                                                              1. Krahulec Matěj     59 bodů                                                                                                2. Krausová Bára    48 bodů                                                                                             3. Zeman Lukáš      38                                                                                                        4. Ráliš David            37                                                                                                      5. Brzek Josef             34                                                                                                    6.Slabion Lukáš           33                                                                                                     7. Bittmanová Hana,  Štekr Vítek  31                                                                              8. Vaverová Andrea       28                                                                                                   9. Krejčí Natálka             27                                                                                                10. Kněžourová Kristýna  26                                                                                               11. Siváková Stefanie      25                                                                                            12. Marcinová Markéta, Kalejová Adéla   23                                                                  13. Kracík František         22                                                                                           14. Kracíková Tereza       21                                                                                          15. Novotný Adam          20                                                                                               16. Nešverová Adéla       18                                                                                           17. Suchý Michal             17                                                                                           18. Fintová Laura            15                                                                                             19. Gábor Jiří                   10

Soutěžní test obsahoval 18 úloh. Úlohy byly rozlišeny podle obtížnosti. Byly za 3,4 a  5 bodů. Za každou správnou odpověď získal žák příslušný počet bodů. Za nezodpovězenou úlohu se body nezískají ani neztratí. Za nesprávnou odpověď se 1 bod odčítal. Žák vybíral z 5 možností a jen jedna byla správná. Do soutěže vstupoval každý s 18 body. 

Nejlepších 6 žáků :

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA