Vážení rodiče,

ve spolupráci s učitelkou němčiny připravujeme pro žáky šestých tříd výlet do SRN – konkrétně do Kleinwelky u města Bautzen, kde chceme navštívit Saurierpark (park se sochami pravěkých ještěrů) a bludiště (největší v celé SRN). Protože děti musí mít s sebou platný doklad totožnosti – buďto cestovní pas nebo občanský průkaz, prosíme Vás o včasné vyřízení některého z těchto dokladů (pokud jej Vaše dítě ještě nemá). Vyřízení občanského průkazu pro děti mladší 15ti let stojí 50,- Kč a slouží k cestování do zemí EU, (což pro tento účel stačí a není tak drahý, jako cestovní pas), platí 5 let. Vyhotovení dokladu v budově naproti Okresního soudu trvá asi 3 týdny, není nutné mít s sebou foto dítěte (na místě jej vyfotí) jen jeho rodný list.

Výlet chceme podniknout koncem školního roku – koncem května či do poloviny června. Doprava bude autobusem, v ceně budou ještě vstupy do obou parků (5,60 € + 3 €) a cestovní pojištění, počítáme s cenou do 500,- Kč.