OLYMPUS DIGITAL CAMERADne 21. 5. 2014 proběhl třídní projekt 9. A nazvaný „1. a 2. sv. válka ve filmu a literatuře“. Nejprve se žáci na dané téma připravili zhlédnutím českého filmu Lidice. Pak třída pracovala ve skupinách.Na základě prezentace o publicistické stylu – recenzi a po seznámení s portálem www.csfd.cz se první skupina pokusila o vlastní recenzi na film.Byli si vědomi obtížnosti tohoto úkolu, ale nakonec se s ním poprali statečně.

Druhá skupina zpracovala dva plakáty – dívky vytvořily plakát přímo k filmu Lidice (a nutno podotknout, že je velmi zdařilý) a chlapci se pustili do vojenské techniky a výstroje. Inspiraci hledali v encyklopediích a v modelech, které si donesli.
Třetí skupina měla za úkol zpracovat literární předlohy k filmům na téma válek a systematicky vše uspořádat na české a světové zdroje. Líbilo se nám zaujetí chlapců při vytváření hlasovacích lístků k anketě o nejlepší válečný film a následné zpracování jakési TOP 10 těchto filmů. Na hodnocení se podíleli pouze žáci 9. A a vyučující.

Mgr. J. Kalivodová, Mgr. D. Čechová