Dne 9.9.2014 jsme navštívili závod Johnson Controls v České Lípě, kde jsme se seznámili s výrobou autopotahů a historií tohoto závodu. Udělali jsme  si představu o tom,  jak to vypadá v pracovním procesu. Po této návštěvě někteří usoudili, že raději budou ještě dlouho sedět v lavicích.

Johnson Controls je americký koncern, který sídlí ve městě Milwaukee, ve státě Wisconsin, ve Spojených státech amerických. V současné době se společnost Johnson Controls člení na 3 hlavní divize:

  • Automotive Experience       (automobilové součástky),
  • Building Efficiency               (energetická účinnost budov),
  • Power Solutions                  (energetická řešení).

Od roku 1992 je součástí celosvětového koncernu Johnson Controls také společnost Johnson Controls Automobilové součástky, k. s., která vznikla v červnu roku 1992. V současné době se skládá ze deseti odštěpných závodů po celé ČR a zaměstnává více než 6 000 zaměstnanců. Tyto odštěpné závody lze rozdělit do dvou divizí – Trim a Seating systems. Do divize Trim patří odštěpné závody v České Lípě, ve Stráži pod Ralskem a v Roudnici nad Labem. Tyto odštěpné závody se zabývají výrobou automobilových potahů. Do divize Seating systems lze zařadit odštěpný závod v Mladé Boleslavi, který se zabývá výrobou automobilových sedadel pro společnosti Škoda Auto a Volkswagen.

Exkurze v tomto závodě se nám velmi líbila a chtěli bychom poděkovat za hezkou prohlídku.