ilfV čtvrtek 28.listopadu se naši chlapci z 8. a 9.tříd zúčastnili základního kola ve florbalu Orion Cup, které se hrálo v Zákupech.

Los jim do základní skupiny určil těžké soupeře – kluky ze Špičáku, Partyzánky, Severu a Cvikova. Do okresního finále mohly postoupit jen dva týmy a tak bylo na dramatickou zápletku zaděláno. Mezi hlavní adepty na postup patřila především Partyzánka, Špičák a samozřejmě naše Tyršovka.

První zápas jsme zvládli s přehledem a porazili Sever 5:0. Ve druhém utkání jsme narazili na těžkého soupeře – Partyzánku. Do zápasu jsme vstoupili raketově a během prvního střídání vstřelili dvě branky. Po dramatickém závěru jsme nakonec uhájili těsnou výhru 3:2. V dalším utkání proti Špičáku jsme mohli definitivně potvrdit náš postup do finále. To se nakonec podařilo po velmi zodpovědném a taktickém výkonu, kdy jsme uhráli potřebný bod a tím si dali postupovou definitivu. V závěrečném utkání, kde už šlo jen o radost ze hry, jsme jasně přehráli Cvikov a mohli slavit postup do okresního finále, které se odehraje ve čtvrtek 4.prosince v Zákupech. Tak nám držte palce !!!

Mgr. Jiří Ort