OLYMPUS DIGITAL CAMERAFlorbalové šílenství na Tyršovce může vypuknout. Ve čtvrtek 4. prosince zvítězili kluci z 8. a 9. tříd v okresním finále ve florbalu, které se konalo v zákupské hale. A na rovinu, tohle dopoledne nebylo nic pro slabé povahy. Scénář k triumfu byl jak od mistra hororů Alfreda Hitchcocka.

Do okresního finále se kvalifikovaly nejlepší školy ze základních kol, která se odehrála v minulém týdnu. Kromě Tyršovky, se do finále také probojovali kluci ze Slovanky, Špičáku, Zákup, Mimoně a Nového Boru.

Vstup do turnaje se nám vůbec nevyvedl a po matném výkonu, který byl plný individuálních chyb, jsme zaslouženě prohráli 0:2. Tím bylo jasně dáno, že pokud chceme uspět, už si nemůžeme dovolit sebemenší zaváhání. Do druhého zápasu, prosti Slovance, jsme vstoupili raketově a brzy vedli 2:0. Celkově povedený zápas, zvláště po taktické stránce, jsme vyhráli jednoznačně 4:1. V dalším utkání jsme nedali šanci klukům z Boru, jednoznačně je přehráli 3:0 a mohli jsme se připravovat na důležité utkání proti Mimoni. Za Mimoň chytal pravděpodobně nejlepší brankář celého turnaje, který je velkým talentem nejen českolipského florbalového klubu a ze kterého měli naši střelci respekt. Naštěstí se nám opět povedl vstup do zápasu a krásným gólem se ujali vedení. Soupeř pak zhruba v polovině zápasu vyrovnal, ale nakonec se nám podařilo vedení opět strhnout na naší stranu a především ho udržet do konce zápasu. S ohledem na výsledky ostatních zápasů bylo jasné, že poslední souboj mezi námi a domácími Zákupy určí celkového vítěze okresního finále a také postupujícího do krajského finále v Liberci. Zákupům stačil bod, my jsme k celkovému triumfu potřebovali zvítězit. V dramatickém utkání jsme byli lepším týmem a ujali se vedení 1:0. Pak jsme měli několik 100% šancí, které jsme bohužel neproměnili a tak platilo otřepané nedáš – dostaneš. Zhruba 5 minut před koncem zápasu jsme inkasovali z nenápadné střely, která našemu brankáři propadla pod tělem. V tomto okamžiku byli postupujícím kluci ze Zákup. Naštěstí jsme ukázali, že máme srdce šampiónů a asi 2 minuty před koncem strhli vedení na naši stranu. Zákupští vrhli všechny síly do útoku a snažili se urvat potřebný bod. My už jsme ale nehodlali ustoupit ani o kousek a s vypětím všech sil výhru uhájili až do konce a stali se vítězi okresního finále.

flor