Ano, prokázali to v úterý 10. února, kdy se konalo v Libertinu okresní kolo olympiády v německém jazyce. Z naší školy se jej zúčastnila čtyři děvčata – v každé kategorii dvě. A  všechna  úspěšně!!!
V kategorii  6.-7. tříd prokázaly své velmi dobré znalosti žákyně ze 7.C – obě mají němčinu jako druhý cizí jazyk teprve 1,5 roku a přesto zabodovaly. Jako první se umístila Tereza Hoštičková a jako třetí  Kateřina Aksamitová. Škoda, že jejich kategorie skončila v okresním kole a dál se nepostupuje.
V kategorii 8.-9. tříd  nás reprezentovaly P. Horáková a B. Znamenáčková – žákyně z 9.B. I ony mají němčinu jako druhý cizí jazyk až od 6. třídy, přesto předvedly vynikající znalosti a porota je ohodnotila: první – Barbora Znamenáčková  a druhá – Petra Horáková, obě postupují do krajského kola, které se bude konat 3. března v Liberci. Budeme vám, děvčata, moc držet palce, abyste i tam své konkurenty „převálcovaly“!!!

M. Filipová