Naše třída byla vybrána pro projekt Zkusme podnikat, který nám nabídly manažerky z firmy LAG Podralsko. Projekt se realizuje od února a končí v červnu. Jeho cílem je vyzkoušet si žákovský mini podnik. Již třikrát se žáci sešli, aby se ve skupinách pokusili realizovat nápad na firmu, naučili se základům podnikání, byli kreativní a pracovali jako tým. Každé setkání není jen přednáškou. Slibně vypadají jejich návrhy na logo firmy, vyznají se v dlouhodobém a oběžném majetku. Brzy proniknou i do oblasti personalistiky a marketingu. Jestli se všechny firmy zúčastní veletrhu mini podniků (červen 2015), to ukáže čas. Fandíme všem žákovských „ředitelům“, které řídí své fiktivní firmy, např. cateringová společnost, wellness studio, redakce časopisu, music bar, fitness.