Scan_Pic0114_upr1

Neslyšeli jste náhodou v podvečerních hodinách ve dnech 10. – 11. 3. hudbu, zpěv a potlesk z Krystalu? Pokud ano, tak se tam konala tradiční oslava, často nazývaná jako školní akademie.

Název T-faktor byl opravdu výstižný, neboť žáci všech věkových kategorií předvedli všestranné nadání. Pod písmenem T se ovšem skrývá nejen jejich talent, ale i Tyršovka.
Snaha a zájem vytvořit pro rodiče a ostatní hosty milé a zajímavé představení byla tak veliká, že nebylo možné uskutečnit tuto akci během jednoho večera. Žáci 1. i 2. stupně měli připravený program, na kterém se podílela většina třídy. Celkem účinkovalo přes 500 dětí! Od toho se odvíjí i množství diváků, hlavně rodičů, prarodičů a přátel. Zkrátka Krystal praskal ve švech v úterý i ve středu.
Představení byla velmi pestrá a často mnohé z pedagogů napadla myšlenka, kde se stále berou ty nápady? Viděli jsem cirkus, pohádku, řecký tanec, parodie na reklamy. Zazněl sólový zpěv, písničky školního sboru i hity, na které se nezapomíná. Tleskali jsme nejen výkonům našich dětí, ale i poctivě připraveným kostýmům, na kterých si všichni vystupující dali opravdu moc záležet. Téměř profesionální výkon předvedli i moderátoři z řad našich žáků.
Velký obdiv patří všem učitelům, kteří stáli skromně v pozadí, v zákulisí, ale pod jejichž taktovkou vše vznikalo.
Jsme rádi, že jsme diváky pobavili, rozesmáli a snad i dojetím rozplakali. Ze všech stran slyšíme velmi kladné ohlasy, a to je pro partu na Tyršovce největší odměna.

Mgr. Jana Kalivodová