Scan_Pic0114_upr1

Neslyšeli jste náhodou v podvečerních hodinách ve dnech 10. – 11. 3. hudbu, zpěv a potlesk z Krystalu? Pokud ano, tak se tam konala tradiční oslava, často nazývaná jako školní akademie.

Název T-faktor byl opravdu výstižný, neboť žáci všech věkových kategorií předvedli všestranné nadání. Pod písmenem T se ovšem skrývá nejen jejich talent, ale i Tyršovka.
Snaha a zájem vytvořit pro rodiče a ostatní hosty milé a zajímavé představení byla tak veliká, že nebylo možné uskutečnit tuto akci během jednoho večera. Žáci 1. i 2. stupně měli připravený program, na kterém se podílela většina třídy. Celkem účinkovalo přes 500 dětí! Od toho se odvíjí i množství diváků, hlavně rodičů, prarodičů a přátel. Zkrátka Krystal praskal ve švech v úterý i ve středu.
Představení byla velmi pestrá a často mnohé z pedagogů napadla myšlenka, kde se stále berou ty nápady? Viděli jsem cirkus, pohádku, řecký tanec, parodie na reklamy. Zazněl sólový zpěv, písničky školního sboru i hity, na které se nezapomíná. Tleskali jsme nejen výkonům našich dětí, ale i poctivě připraveným kostýmům, na kterých si všichni vystupující dali opravdu moc záležet. Téměř profesionální výkon předvedli i moderátoři z řad našich žáků.
Velký obdiv patří všem učitelům, kteří stáli skromně v pozadí, v zákulisí, ale pod jejichž taktovkou vše vznikalo.
Jsme rádi, že jsme diváky pobavili, rozesmáli a snad i dojetím rozplakali. Ze všech stran slyšíme velmi kladné ohlasy, a to je pro partu na Tyršovce největší odměna.

Mgr. Jana Kalivodová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA