Dne 27. 3. 2015 se osmé ročníky naší školy vydaly na exkurzi do firmy Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Exkurze tematicky zapadá do výuky zeměpisu České republiky a je také velice přínosná pro další volbu povolání.V rámci exkurze jsme se dozvěděli hodně zajímavostí z historie a současnosti firmy. Průvodkyně seznámila žáky s možností studia střední i vysoké školy pro Škoda Auto, průměrným platem zaměstnanců na linkách, sociálními výhodami atd. Tato firma s 25 000 zaměstnanci je místem, kde i současní žáci osmých ročníků mohou najít své uplatnění. Exkurzi jsme zahájili v muzeu, které bylo nedávno zrekonstruováno. Prohlédli jsme si exponáty od nejstarších po nejnovější. Nahlédli jsme i pod pokličku restaurátorů automobilů.Závod jsme projížděli autobusem, průvodkyně nám ukazovala jednotlivé haly a popisovala, co se v nich dělá. Prohlídku výrobních provozů jsme zahájili v lisovně karoserií. Na závěr jsme sledovali, jak se pracuje na montážní lince. Obdivovali jsme přesnost a rychlost strojů a lidí, kteří tam pracují.