Vážení rodiče, zde si můžete prohlédnout fotografie a články z akcí, které jsme uskutečnili v tomto školním roce.

Cvičení v přírodě – Žizníkov

V září jsme podnikli náš 1. výlet do přírody. Protože jsme byli ještě dost malí, spojili jsme se s našimi kamarády z 5.B a vydali se do blízkého lesa. Zde jsme si hráli spoustu her a vyrobili si domečky z přírodních materiálů.

Fotky naleznete na adrese  http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Ziznikov

Výlet za čerty do Úštěku

Abychom se nebáli čertů a pekelně se na ně připravili, navštívili jsme Muzeum čertů v Úštěku a Úštěckou Šatlavu. Všechny děti byly moc statečné, nikdo se nebál a ani nikdo v PEKLE neskončil.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Ustek

Vánoční besídka

Na tento den jsme se všichni opravdu moc těšili. Byl to přeci poslední den v roce 2014 a nás nečekalo žádné učení, ale jen hraní a vyprávění o Vánocích při ochutnávce skvělého cukroví a pití čaje. Také jsme si vyrobili vánoční svícen z jablíček a sušeného ovoce a nakonec přišel i Ježíšek a my si mohli rozdat dárečky u vánočního stromečku. Všem se nám to moc líbilo.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/besidka/

Bruslení

Ve 2. pololetí 1. třídy jsme zahájili výuku bruslení se zkušenými trenéry. Každý týden jsme poctivě trénovali a i když se někdo z počátku bál a stál na bruslích poprvé v životě, výcvik zakončil bravurní jízdou bez větších problémů. Za rok se opět těšíme.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Brusleni_2015/

Školní akademie

Příprava na školní akademii nám dala velikou práci. Jako jazzová kapela jsme to měli velmi těžké. My jsme se však ničeho nebáli a pustili se do muzicírování a zpívání. Naše první vystoupení se nám určitě povedlo a my jsme se moc bavili. Největší odměnou pro nás byl velký potlesk a úsměv ve tvářích našich rodičů.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Skolni_akademie/

Návštěva Muzea papíru a výroba velikonočního vajíčka

V čase Velikonoc jsme se autobusem vypravili do Zákup – Muzea papíru, kde si každý vyrobil svoji velikonoční kraslici. Vajíčka se nám moc povedla, počasí přálo, výlet se vydařil a my se spokojeně vrátili vláčkem zpět do školy.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Muzeum_papiru-_Zakupy/

Kozí farma

V rámci projektového dne, o domácích a hospodářských zvířatech, jsme se vydali autobusem na KOZÍ FARMU na Ramši (Nový Dvůr). Výlet jsme si užívali hned od začátku, sluníčko hřálo, takže procházka byla velmi příjemná. Paní majitelka nás ochotně provedla celou farmou, ukázala, kde se kozy rodí, žijí, kde se dojí mléko. Vyprávěla nám, jak se o kozy starají, čím se krmí, jak se zpracovává mléko a samozřejmě nás pozvala na velmi chutnou ochutnávku sýrů ale i výborného mléka. Na závěr nás čekalo krásné a nezapomenutelné zakončení. Zúčastnili jsme se totiž televizního natáčení s Českou televizí. Domů jsme se vrátili unavení, ale se spoustou zážitků. Takže děkujeme a těšíme se 7. června na Déčku.

 

Fotky naleznete na : http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Kozi_farma/

ZOO Děčín

Protože na naší škole probíhá sběr starého papíru a většina z nás se do něj aktivně zapojila, odměnila nás paní učitelka exkurzí do ZOO v Děčíně. A tak jsme se přidali opět k našemu Projektovému dni o domácích a hospodářských zvířatech a vydali se tak v pondělí 11. 5. na slibovaný výlet. Cesta z vlakového nádraží byla díky většímu kopci náročnější, ale nakonec jsme ji všichni úspěšně zvládli. V zoologické zahradě jsme se nejen seznámili se zvířaty exotickými, ale hlavně se zvířaty žijícími u nás v lesích a v domácím prostředí. Poznali jsme také, jak zvířata žijí v noci, jak se o některá zvířata máme starat, také jsme nakrmili kozy. Nakonec jsme si všichni nakoupili drobné dárečky pro své nejbližší. Cestou ze ZOO jsme se ještě zastavili v expozici Rajské ostrovy, kde jsme měli možnost vidět některé druhy ryb, mořských koníků, leguány, želvy, hady i velké pavouky. Výlet se nám moc líbil, počasí nám přálo jako v létě a my se unavení, ale spokojení, vrátili rychlíkem zpět do České Lípy, kde už na nás čekali natěšení rodiče.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/ZOO_Decin

 

Den dětí

V pátek 29.5. se všechny děti z 1. stupně vydaly na cvičení do přírody, aby zde oslavily svůj svátek. Naše třída se vydala do Žizníkova, k restauraci Keramo. Cesta byla velmi dlouhá, ale protože vedla převážně lesem, ubíhala vcelku rychle a my jsme se během jedné hodinky ocitli na hřištích a herním plácku U Kerama. Protože většina z nás byla dosti hladová, posilnili jsme se nejprve svačinkou z domova a k tomu si ještě koupili osvěžující zmrzlinu. Pak jsme si začali hrát. Kluci se pustili s páťáky do boje ve fotbalu a nohejbalu. Děvčata zase předváděla své umění na prolízačkách. Když jsme se všichni vydováděli, odměnila nás paní učitelka sladkou dobrotou a my se vydali po cyklistické stezce zpět do školy. Jelikož jsme v krásném slunečném počasí ušli dosti km a do školy se vrátili velice unavení, oslava Dne dětí v přírodě se nám moc líbila.

Fotky naleznete na adrese http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Den_deti/

 

Pasování NA ČTENÁŘE

V úterý 9. června se naše třída vypravila do knihovny, aby zde děti ukázaly, jak se za celou 1. třídu naučily pěkně číst. Každý zde musel splnit 3 úkoly. Nejprve jsme tělem předvedli zadané písmenko, poté vymysleli alespoň dvě slova začínající tímto písmenem. Druhý úkol znamenal přečíst ukázku a poznat, ze které knihy je. Nakonec jsme museli zopakovat, jak se máme (či nemáme) o knihy starat. Po řádném splnění všech tří úkolů jsme každý poklekli a rytíř Hynek nás slavnostně pasoval na ČTENÁŘE. Každý čtenář byl odměněn medailí, glejtem a průkazkou do knihovny na celý rok zdarma.

Fotky naleznete na http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Pasovani_na_CTENARE

 

Školní výlet- Botanicus

Ve čtvrtek 11.6. se naše třída vypravila na náš největší výlet. Do Botanicusu v Ostré u Lysé nad Labem. V 8:00 hod. na nás čekal před školou pohodlný autobus, který nás bezpečně dovezl na místo středověké vesničky a bylinných zahrad. Nejprve jsme si dali v nádherné zahradě dobrůtky od maminek a pak se vydali na průzkum vesničky. Paní průvodkyně nás postupně seznámila s jednotlivými řemesly. Poznali jsme, jak se vyrábí mýdlo, svíčka, papír, provaz, loutka, keramické hrnky, jak pracuje dráteník, tiskař, brusič či jak se rýžuje zlato. Potom jsme se všichni rozdělili do skupinek, vyměnili penízky za groše a vyzkoušeli si jednotlivá řemesla spojená s nákupy dárečků. Na závěr jsme si užili voňavou zahradu plnou bylinek, zeleniny a labyrintů. Vzhledem k tomu, že opravdu panovalo nádherné slunečné počasí, ani se nám domů nechtělo.

Fotky naleznete na http://krteckovi.rajce.idnes.cz/Skolni_vylet_Botanicus