015Popelčin zámek i Hygienické muzeum za jeden den!

V úterý 19. 5. se vydalo 46 dětí z našich 8. a 9. tříd k našim severním sousedům – do SRN za poznáním historie, jazyka, kultury a života v jejich zemi. Konkrétně jsme měli v programu navštívit Moritzburg, v Německu známý jako „Popelčin zámek“, protože se zde natáčely některé scény ze slavné pohádky „Tři oříšky pro Popelku“ a potom jsme se přesunuli do Drážďan, abychom si prohlédli Hygienické muzeum.

Oba naše cíle nás mile potěšily – Moritzburg svým vybavením a sbírkou loveckých trofejí, Hygienické muzeum svými exponáty, které jsme si většinou mohli osahat, vyzkoušet a zblízka prohlédnout. Před návratem domů jsme ještě měli možnost utratit své kapesné za drobné dárky svým rodičům, sourozencům či kamarádům a pak už jsme dobře naladěni a plni dojmů spěchali domů.

010

005

003