IMG_4498Proč zamířili 28. 5. žáci 7.C a 9.A na západ republiky – do Karlových Varů? Proč ne?

Naše světoznámé lázně navštíví každoročně tisíce turistů z celého světa, velká část z nich jsou hosté z Ruska a tak se tam naši žáci, kteří se učí ruštinu jako druhý cizí jazyk, vypravili za příležitostí uslyšet tento jazyk z úst rodilých mluvčí. Kromě ruštiny jsme ovšem chtěli také poznat krásy města i ochutnat místní léčivé minerální prameny. Vlakem jsme cestu zvládli zhruba za 3 hodiny a pak jsme už chodili pěšky – k hotelu Thermál (dějišti Mezinárodního filmového festivalu v KV), odtud kolem všech pramenů až k Vřídlu (kde se natáčely některé scény z filmu Vrchní, prchni) a pak k hotelu Pupp.

Na hlavní kolonádě jsme si popovídali s jednou paní z Moskvy. Vyprávěla nám, že je dětskou lékařkou a sem do KV přijela již podruhé, moc se jí tu líbí a že zítra již pojede zpět domů. Ptala se nás, jak dlouho se učíme ruštinu a odkud vlastně jsme a my jí odpovídali. Nadchlo nás, že jsme jí vše velmi dobře rozuměli! Na zpáteční cestě k Thermálu nás rozveselila zvonková dlažba – při šlápnutí na vyznačené kostky se ozvalo cinkání zvonečků (to by bylo něco na chodbách školy….)! A také jsme si všimli, že jsme potkávali lidi snad ze všech koutů světa – slyšeli jsme i němčinu, angličtinu, španělštinu, japonštinu, italštinu a viděli jsme i muslimy.

Z výletu do Karlových Varů jsme si přivezli kromě lázeňských oplatek či zkamenělých růží i pocit, že v ruštině už dost umíme a rozumíme! A třeba se sem ještě někdy vrátíme, město je opravdu krásné!

        IMG_6232 IMG_6235 IMG_6236 IMG_6238 IMG_6239 IMG_6244 IMG_6246 IMG_6248