Dnes jsme se vydali poznat Shakespearovo rodiště Stratford, hrad Warwick a centrum města Oxford.

Ráno jsme se všichni sešli u autobusu, odpočinutí po náročné cestě a putování po Londýně. Sdělovali jsme si zážitky z rodin, například: kdo měl co k večeři, jak velké máme pokoje, kolik dětí je v rodině, jak rozumíme angličtině hostitelů atd.

Při cestě do Stratfordu jsme si částečně prohlédli anglický venkov a minuli rodný palác W. Churchila. Ve Stratfordu jsme navštívili rodný dům a zahradu slavného dramatika, místo jeho posledního odpočinku a další významná místa spjatá s životem W. Shakespeara. Po obědě jsme odjeli prozkoumat středověký hrad Warwick, který nám nabídl zajímavé interiéry i exteriéry v okolí. Slunečný den jsme zakončili prohlídkou nejznámějších kolejí a parků v univerzitním městě Oxford.