MUZEUM MADAM TUSSAUDS

MUZEUM MADAM TUSSAUDS

 

V pátek jsme navštívili zámek Windsor, sídlo britské královny. Obdivovali jsme velké, zdobné sály, které byly obnoveny po požáru v roce 1992. Velkou atrakcí zámku je i střídání hradní stráže, které jsme také shlédli.

Po obědě jsme se přesunuli do Londýna k zakončení našeho skvělého zájezdu. Tam na nás čekala objednaná prohlídka muzea voskových figur madam Tussauds. V několika sálech jsme obdivovali voskové figury herců, zpěváků, sportovců, politiků v životní velikosti. Odvážnější z nás si prošli sklepením hrůzy. Dále na nás čekala projížďka historií Londýna a vrcholem bylo představení ve 4 D kině.

Celý den jsme zakončili večeří a prohlídkou budov parlamentu, Big Benu, Trafalgarského náměstí a Westminster Abbey.

Do ČR jsme se vrátili v sobotu v 17 : 30.

Celý týden jsme měli teplé slunečné počasí. Během zájezdu jsme se od naší průvodkyně Elišky dozvěděli mnoho zajímavostí o navštívených místech, reálie Velké Británie a legendy. Naučili jsme se také několik anglických písniček.

Chtěla bych poděkovat dětem za výborné chování a dobrou reprezentaci naší školy.

 

STŘÍDÁNÍ STRÁŽÍ WINDSOR

STŘÍDÁNÍ STRÁŽÍ WINDSOR

BUCKINGHAMSKÝ PALÁC

BUCKINGHAMSKÝ PALÁC