Žáci 9. B se v pátek 19. 6. 2015 zúčastnili soutěžního veletrhu fiktivních firem, které si založili během projektu Zkusme podnikat. Veletrh probíhal v budově Obecního úřadu v Hamru na Jezeře pod záštitou firmy LAG Podralsko.  Z různých základních škol Libereckého kraje (Česká Lípa, Kravaře, Nový Bor, Bělá pod Bezdězem, Osečná aj.) bylo vybráno celkem 14 minipodniků, které se měly prezentovat.

Naše škola  představila 4 soutěžní firmy – fitness studio, časopis, wellness studio a cateringovou firmu. Tříčlenná porota složená z inženýrů firem či obchodních bank hodnotila projev žáků, originální nápad, webové stránky jejich firmy, logo firmy,reklamu, podnikatelský rozpočet apod. Všichni účastníci veletrhu obdrželi ceny za svou práci a snahu (USB disk, záznamník s tužkou, 100,-Kč) a oceněné firmy navíc ještě poukázky v hodnotě od 1.000 Kč – 2.000 Kč na odběr knih.

Nakonec jsme získali 2 ocenění – firma FloumCatering obdržela hned ceny dvě, a to za nejpůsobivější prezentaci a následně hlavní cenu poroty + firma Easy Cheesy (dívčí časopis) za grafiku a reklamu. Oba podniky porota ocenila i slovně za téměř profesionální zpracování. Hlavní protagonistky firem A. Floumová, T. Dvořáková (catering) a J. Kučerová, K. Kalenská (časopis) zaslouží opravdu velkou pochvalu za to, jak reprezentovaly naši školu.

Touto cestou bych však ráda poděkovala i firmě LAG Podralsko za zdárný průběh akce (svoz žáků, raut, fotodokumentace, ceny). Více na www.lagpodralsko.com