Dne 19. 9. 2014 jsme se za doprovodu našich učitelek, paní Hanzelkové a Fišerové, vydali na školní výlet na kopec Klíč (760 m. n. m.)

Na hlavním vlakovém nádraží se objevili všichni přihlášení žáci, takže po zakoupení skupinové jízdenky do Svoru jsme se pohodlně usadili ve vlaku. Cesta nám rychle uběhla, ale po sezení ve vlaku, se nikomu nechtělo jít asi 2,5 km do kopce. Proto ani netrvalo dlouho a „vláček´´ 26 osob se rychle rozpadl. V „uprchlické skupině´´, kterou vedla pí. uč. Fišerová, šlo s náskokem přibližně 100 metrů asi 12 žáků. Tato skupina se nakonec na vrchol Klíče za větrného a deštivého počasí dostala asi o 5 minut dřív než skupina odpadlíků.

Na vrcholu, jak to tak v září bývá, bylo asi 8°C a studený vítr, proto jsme si oblékli všechno, co jsme měli. Bohužel jsme neměli z vrcholu moc dobrý výhled, protože na Klíči jako vždy pršelo a foukal vítr. Po cestě zpět do Nového Boru jsme si prohlédli kamenné moře, prošli jsme si Nový Bor a na nádraží jsme v domnění, že vlak přijede asi za deset minut, dorazili v půl dvanácté.

Bohužel se ukázalo, že náš vlak kvůli výluce na trati přijede se 45 minutovým zpožděním. Na to jsme se rozhodli „utábořit´´ na vlakovém nádraží a počkat si na jiný vlak, který přijel od České Lípy a hned se vracel zpět. Doma, v Lípě, jsme zjistili, že jsme dorazili ještě dřív, než kdybychom jeli tím vlakem, který měl „tak trošku“ zpoždění.

Pohled z vrcholu směrem do obce Svor

Pohled na mlhou zahalený Nový Bor

Pohled na mlhou zahalený Nový Bor