Dne 7. 11. roku 2014 jsme se vypravili do ZOO v pražské Tróji. Sešli jsme se před školou, kam jako první dorazila paní učitelka Fišerová, vedoucí zájezdu. Společně s naší třídní, paní učitelkou Hanzelkovou, zkontrolovaly seznam platících účastníků zájezdu, a pak, když jsme všichni nastoupili, autobus vyrazil směr Praha. Cesta přes Jestřebí a Dubou nás, nijak značně, ale přece zpomalila. Navíc jsme kvůli neplatné dálniční známce na autobusu museli jet přes Slaný u Mělníka. Když jsme po asi jeden a půlhodinové cestě konečně dorazili do Prahy, byli jsme všichni rádi.

Poté, co jsme si všichni koupili lístky, rozhodly se paní učitelky, že nám u tučňáků dají hodinový rozchod, abychom si mohli prohlédnout vše, co v dané části ZOO bylo k vidění. Pak jsme se všichni přesunuli ke lvům a tygrovi. U tygra jsme strávili asi dvacet minut, poté, protože jsme dostali i pracovní listy, jsme se vypravili ke gorilám.

U goril jsme dostali nejdelší rozchod dne, asi dvouhodinový. V dané době jsme si prohlédli jak gorily, tak například želvy, hady a mloky, ke kterým se vztahovalo hned několik úkolů na listech. Hned, jak nás paní učitelky svolaly k sobě, jsme se přesunuli do horní části ZOO, kde byli zebry, žirafy, hroši, buvoli a lední medvěd. Někteří z nás se tam povozili vláčkem. Projeli jsme s ním vyhlídkovou okružní jízdu.

Na závěr naší návštěvy jsme se vyřádili v rezervaci Bororo, dětském zábavním parku s různými houpačkami, prolézačkami a lávkami. Na začátku nikdo netušil, že nám Igor připraví „bojovku“ – najděte můj ztracený mobil. Naštěstí byl mobil nalezen. Když už byl čas k odjezdu, přesunuli jsme se na parkoviště, kam ovšem autobus přijel kvůli zácpě, jak už to v našem hlavním městě bývá, o půl hodiny později. Čekat půl hodiny v chladném počasí nikomu na náladě moc nepřidalo. Když jsme ovšem nastoupili do vytopeného autobusu, všechna mrzutost z nás spadla a byli jsme spokojení.

Lemuří mládě si hoví ve své rezervaci.

Lemuří mládě si hoví ve své rezervaci.

Tento samec byl přistižen při odpočinku za listy břečťanu

Tento samec byl přistižen při odpočinku za listy břečťanu.

Kašík - tak v pražské ZOO pojmenovali svého kasuára přilbového.

Kašík – tak v pražské ZOO pojmenovali svého kasuára přilbového.

Tyto žirafy nám připravily kopytový orchestr.

Tyto žirafy nám připravily hotový kopytový orchestr.

Tento samec si líně hoví u svého bazénku.

Tento hroší samec zvaný Slávek si líně hoví u svého bazénku.

Maruška se všemi silami snaží nalákat Slávka k sobě do vody.

Maruška se všemi silami snaží nalákat Slávka k sobě do vody.