IMG_2074 Ve čtvrtek 15.10. jsme se vypravili na návštěvu knihovny. Ke knížkám máme velmi kladný vztah, v knihovně jsme byli již několikrát, ale netušili jsme , co přesně nás tam tentokrát čeká. Paní knihovnice nás velmi mile překvapily, protože využily nově získané notebooky k tomu , aby nás naučili vyhledávat si informace o knihách a autorech v katalogu knihovny Clavius, který samy využívají. Po výkladu nás kouzelný klobouk rozdělil do skupin a připravené úkoly na pracovních listech měly prověřit naši pozornost. Protože jsme šikulové, hravě jsme zvládli vyhledávání informací o knihách i autorech i vyhledávání knih v regálech knihovny. Na zbylou půlhodinku jsme si velmi rychle dokázali najít knížku a pohodlné místo a pustili se do čtení, protože to rádi děláme i ve třídě v rámci čtenářské dílny. Velmi nás potěšila velká pochvala  od paní knihovnic za naše chování i čtenářské návyky, i my bychom jim chtěli poděkovat za velmi pěkně využitou hodinku v knihovně.

IMG_2097IMG_2060IMG_2063IMG_2065  IMG_2081 IMG_2083 IMG_2096IMG_2089 IMG_2098 IMG_2101 IMG_2105