V pondělí 7. 12. se do naší školy vrátila adventní tradice – návštěva Barborek. Děti z  2.A a 2.C se převlékly do kostýmů a vypravily se do všech tříd 1. stupně. Spolužákům vyprávěly o tomto staročeském zvyku, kdy po vesnici chodily zahalené dívky s rozpuštěnými vlasy přes obličej a s věnečky na hlavě a svou návštěvu v chalupách ohlašovaly cinkáním zvonečku. Tento zvyk  již téměř vymizel a dnešní Barborky symbolizují spíše větvičky třešní, které si lidé dávají na svátek Svaté Barbory 4. prosince do vázy.

Na závěr svého vystoupení obdarovaly Barborky p. učitelky ozdobenou třešňovou větvičkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA