V pondělí 14.  prosince procházely  školou Lucie. Tato tradice je stará několi století, je téměř zapomenutá a tento týden  v rámci adventního projektu 2.A  a 2.C se Lucinky vrátily i na naši školu. Navštívily žáky na 1. stupni a seznámily je s tímto předvánočním zvykem.

Podle lidových zvyků a tradic byl den Lucie dnem čistoty. Lucky chodívaly bíle zahaleny a se škraboškami a hrozivými zobáky místo obličeje. Vcházely neohlášeny a hlídaly, aby hospodyně nepředly, nepraly ani nedraly peří. Pokud by byla některá přistižena, Lucie jí rozfoukala peří po světnici a zamotala nitě.

Před odchodem obdarovaly Lucie  paní učitelku malou ozdobenou metličkou na zapomenutá smítka při úklidu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA