Ve čtvrtek 4. 6. 2015 jsme vyrazili na exkurzi do Německa navštívit Saurierpark, ve kterém jsme si prohlédli spoustu druhů dinosaurů. O některých z nich jsme ani nevěděli, že existovali. Také jsme zavítali do Zóny 21, známé z filmu Jurský park režiséra Spielberga.

V této části parku jsme zažili, jaké to bylo, když se zem třásla pod vahou obrovských těl dinosaurů, když se ozýval řev dinosaurů a jekot prchajících lidí. Nalezli jsme i mrtvého dinosaura a dinosauří vejce v hnízdě z umělého dinosauřího trusu, kam tvůrci parku kvůli autentitě vypouštěli v časových intervalech umělý zápach. Obsadili jsme džíp, který vydával velice zvláštní zvuky, napodobující dinosauří hlas, které měly ve filmu přilákat dinosaura tak blízko, aby ho mohli vědci pozorovat. Na tomto džípu jsme se pěkně vyřádili, tedy, hlavně kluci.

Pak jsme dostali příležitost procvičit si němčinu a zakoupit si oběd ve stánku. Kdo se najedl, mohl se vyblbnout na prolézačkách, skluzavkách a jiných atrakcích, připravených speciálně pro děti.

Po obědě nás paní učitelky vypustily do bludiště z vysokých sestříhaných tůjí. Všichni jsme se do cíle dostali celkem brzy, jen dva zbloudilí cestovatelé prochodili bludiště křížem krážem, nakonec, asi po půl hodině putování, když je děvčata na můstku navigovala, dorazili do cíle. Na konci nás čekala odměna v podobě přeletu nad bludištěm v jakési lanovce.

Pak jsme si všichni zadováděli na klouzačce a v prkenném bludišti. V tomto kousku parku jsme ještě jednou zabloudili, a to při hledání cesty ven. Zvolili jsme únik po klouzačce, která byla nejjednodušším a nejrychlejším prostředkem k opuštění bludiště.

Po cestě domů jsme si v obchodním centru koupili spoustu rozmanitých věcí, od slunečních brýlí přes hrací pistole až k různým dekám a přikrývkám. Domů jsme dorazili okolo šesté hodiny večerní, což předčilo všechna naše příjezdová očekávání, protože jsme dorazili o půl hodiny dříve, než byl plánovaný příjezd. Tento výlet se nám všem líbil, poprvé jsme měli možnost slyšet němčinu přímo z úst samotných obyvatel Spolkové republiky německé. Nejenom žáci z jazykové skupiny, která se učí právě jazyku německému, ale i žáci ze skupiny jazyka ruského si tedy mohli vyzkoušet pravou nefalšovanou němčinu.

Místo pro setkání po volném čase

Místo pro setkání po volném čase

Hromadné foto, v pozadí model "želvosaura"

Hromadné foto, v pozadí model „želvosaura“

Kdo by nechtěl za mazlíčka dinosaura?

Kdo by nechtěl za mazlíčka dinosaura?

Porovnání výšky člověka a brontosaura

Porovnání výšky člověka a brontosaura

O

Měli jsme možnost vyzkoušet si i lezeckou stěnu

Měli jsme možnost vyzkoušet si i lezeckou stěnu

Dalši dinosauři, se kterými asi nemá cenu bojovat

Dalši dinosauři, se kterými asi nemá cenu bojovat

Po náročném dni zasloužený odpočinek

Po náročném dni zasloužený odpočinek

Příjemné zvířátko...

Příjemné zvířátko…

Stačí dát hlavy dohromady...

Stačí dát hlavy dohromady…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

R S

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA