Pátého května se třída 7. B vydala na exkurzi do skanzenu Přerov nad Labem a do Botanicusu v Ostré. V přerovském skanzenu jsme viděli různé typy vesnických domků, které se dochovaly až doposud. Pro třídu to bylo velmi zajímavé. Průvodkyně nám vysvětlovala věci, které jsme až dosud nevěděli. Např. že dříve se nosily dřeváky, v domě nebyla dlažba ani lino, nebo že se každoročně  konala velká oslava masopustu. Mohli jsme si také na konci prohlídky koupit suvenýry.

Pak  jsme jeli do Botanicusu v Ostré. Zde jsou expozice řemesel z minulého století. Také jsme tu setrvali nejdéle a pro všechny to bylo zřejmě nejlepší místo. Směnili jsme peníze za groše, kterými se zde platilo. (Jeden groš má hodnotu 10 Kč). Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. Každá skupina měla svoji průvodkyni. Ukázali nám spoustu řemesel: výrobu svíček, mýdel, rýžování zlata, drátenictví, výrobu papíru, vyrážení mincí  a zvyků, které se nám zdály přinejmenším pozoruhodné. Při rozchodu si každý zkusil vyrobit nějaký předmět. Měli zde také velkou 10 hektarovou zahradou s bludištěm. Snad každý ochutnal vyhlášené palačinky s domácí marmeládou. Kdyby někomu snad zbyly groše, mohl je na konci prohlídky směnit zpátky za skutečné peníze. Pro všechny to byl určitě nezapomenutelný výlet.

          
     20160505_102839