Ve středu 15. června, navzdory nepřízni počasí, se naše třída vypravila na školní výlet do obory ve Skalici u České Lípy. Po přednášce správce obory jsme si prohlédli obyvatele, pro které je obora domovem. Jelení zvěř i daňci se nám předvedli v celé kráse, některá zvířata se nechala i pohladit. Většina dětí takhle zblízka jelena nikdy neviděla. Obdivovaly jejich velikost, nádherné paroží a sametově hnědé velké oči. Jen krmit jsme je nesměli, aby se zvířata o dobroty  nepoprala. Ještě nám vycvičený lovecký pes předvedl aportování na souši i ve vodě. A pak jsme si vody užili i my. Začalo totiž pršet. A pořádně. Za chvíli na nás nezůstala nit suchá, nezachránily nás ani pláštěnky.  Když jsme došli do místního hostince, všem v teniskách šplouchalo. V příjemně teplém sálu jsme vyždímali ponožky, rozložili pláštěnky a pustili se s chutí do palačinek a pohárů se šlehačkou. Před odjezdem jsme si ještě nakoupili mlsky na zpáteční cestu a pak už nás vláček odvážel domů. Déšť byl pryč a my jsme byli bohatší o nevšední zážitky.

DSC_4215 DSC_4216 DSC_4223 DSC_4243 DSC_4249 DSC_4295 DSC_4316 DSC_4329 DSC_4342 DSC_4343 DSC_4355 DSC_4382  DSC_4426