Ve středu 15. června se celá naše třída vypravila do obory ve Skalici u České Lípy. Řádně vybaveni pláštěnkami a snad i nepromokavým oblečením, jsme se vydali vstříc vlakovému nádraží. Během krátké chviličky jsme dorazili do Skalice. Počasí vypadalo celkem dobře, takže jsme mohli i pláštěnky odložit do našich batůžků a vyndat z nich dobroty od maminek. Když jsme došli do obory, čekal tu už na nás pan správce, který nám začal velice poutavě vyprávět o přírodě, zvířátkách, ukázal nám i různá paroží. Také nám neustále podával různé otázky a měl velikou radost, že poznatky z prvouky opravdu máme. Poté jsme si šli prohlédnout zvířátka, kteří v oboře žijí. Jelení zveř i daňci se nám předvedli v plné své kráse, na některá zvířátka jsme si mohli sáhnout a pohladit jejich sametové paroží. Většina z nás takhle zblízka jelena nikdy neviděla. Nakonec nám pan správce předvedl vycvičeného loveckého pejska, který aportoval nejen na souši, ale i ve vodě. A pak to začalo. Nebe se na nás zamračilo a my sotva stačili vytáhnout pláštěnky. Pršelo, jen se lilo. Čekala nás dlouhá pěší cesta a za chvíli už na nás nezůstala ani nit suchá. Když jsme došli do slíbené restaurace, všem v botách šplouchalo a my byli rádi, že si můžeme v příjemně teplém sálu vyždímat ponožky, rozložit pláštěnky a pustit se s chutí do překvapení, které pro nás objednala paní učitelka za sběr starého papíru. Kdo měl chuť, pochutnával si na výborných palačinkách s marmeládou a kupou šlehačky či na zmrzlinovém poháru. Po zazpívání několika písniček jsme se vydali na zpáteční cestu a pak už nás vláček odvážel domů. Když jsme došli před školu, samozřejmě na nás vykouklo sluníčko a my se jen mohli smát, že takto “ promočený výlet “ jsme ještě nikdy nezažili.

DSC_4212 (3) DSC_4221 DSC_4222 DSC_4223 DSC_4243 DSC_4249 DSC_4259 DSC_4271 DSC_4295 DSC_4296 DSC_4354 DSC_4370 DSC_4372 DSC_4421 DSC_4424