Přijímací řízení na střední školy je ukončením hlavního snažení „deváťáků“.

Všichni jsme zvědaví, jak ti naši žáci dopadnou. A hlavně nás zajímá, jak obstojí v konkurenci ostatních na prestižních školách, jako je Gymnázium v České Lípě.

Letos se přihlásilo ke čtyřletému studiu na Gymnázium v České Lípě celkem 91 žáků a z toho 15 žáků z naší školy. Od začátku druhého pololetí se poctivě připravovali na „přijímačky“.  Vyučující matematiky a českého jazyka nabízeli navíc hodiny přípravy na přijímací testy. S blížícím se termínem přijímacího řízení rostla nervozita, ale zároveň se zvětšovaly znalosti žáků.

A výsledky? Jedním slovem vynikající!

Všech 15 žáků bylo na gymnázium přijato. Z 60 přijatých je 15 z Tyršovky. Do prvního ročníku nastoupí 60 žáků. Tedy čtvrtina bude od nás z Tyršovky.  V celkovém pořadí naši žáci obsadili 1., 2. i 3. místo.

A nebodovali jsme jen na českolipském gymnáziu. Dvě naše žákyně obsadily 2. a 8. místo na Gymnáziu  F.X.Šaldy v Liberci.

Všem žákům gratulujeme k přijetí na střední školy nebo učební obory a přejeme úspěšné studium.

Pedagogickým pracovníkům, kteří se podíleli na přípravě žáků, děkujeme za odvedenou práci.

Vedení školy

ZŠ Dr.M.Tyrše, Česká Lípa