Dne 19. 5. ve 12 : 00 se 50 žáků naší školy vypravilo do Anglie poznávat nejzápadnější cíp Anglie hrabství Corwall a Devon.

Po dlouhém nočním přejezdu jsem v 10 : 00 nastoupili na trajekt mířící na ostrov Wight, kde byl naším cílem Osbourne House, oblíbené sídlo královny Victorie. Prohlédli jsme si interiéry a blízký park a cestou do přístavu jsme ochutnali i první anglický déšť.

V přístavu Southamton na nás čekala prohlídka námořního muzea, kde byla hlavním lákadlem expozice o Titaniku. Nejednalo se o výstavu věcí zachráněných z lodi, ale přiblížení technických parametrů a zajímavostí o vybavení a posádce. Vše bylo doplněno dobovými fotografiemi, kvízy a herními prvky pro dětské návštěvníky.

V 18 : 00 skončila povinná pauza autobusu a my jsme se vydali na dlouhou cestu do města Plymouth k našim náhradním rodinám.