V úterý 25. dubna jsme podnikli nádherný výlet do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, které se stalo domovem ušlechtilých starokladrubských koní. Protože je v naší třídě spousta dětí jejichž miláčkem jsou právě koně, byl to výlet opravdu ušitý na míru. Hned po příjezdu do Kladrub jsme se rozdělili na dvě skupiny a spolu s paní průvodkyní procházeli jednotlivé stáje. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o ustájení a výcviku koní,i o tom, že tento hřebčín je nejstarším hřebčínem svého druhu na světě. Je domovem starokladrubských koní, unikátního českého plemene, vyšlechtěného speciálně pro ceremoniální účely panovnických dvorů. Také jsme vystoupali po 87 schodech do výšky 17 metrů na bývalou vodárenskou věž, nově přestavěnou na rozhlednu a užili si tak pohled na areál hřebčína z ptačí perspektivy. Když jsme pak nakoupili pár nezbytných suvenýrů, odjeli jsme ještě na statek Starý Kolín, kde nás čekala prohlídka malé Minizoo a většina z nás si zde splnila svůj sen a svezla se na koníkovi. Ač jsme se vraceli z výletu unaveni, byli jsme všichni nadmíru spokojeni, počasí nám po celý den přálo, takže více už nám nechybělo opravdu nic.