Ve čtvrtek 15. června vyrazila naše třída na školní výlet. Cílem byla rozhledna Jedlová. 

Pro děti byla cesta i vstupné na rozhlednu zdarma, hrazena byla z peněz za sbírání starého papíru.

Vyjížděli jsme časně ráno vlakem z nového českolipského nádraží. Cesta trvala necelou hodinku, děti si ji zpříjemnily ochutnáváním dobrot, které jim na výlet přichystaly maminky. Vláček nás dovezl na malé nádraží a nás čekala cesta vzhůru. Nikomu to ale nevadilo. Statečně jsme šlapali a šlapali. Trasa vedla lesem, který nám poskytoval příjemný stín. Za hodinku chůze jsme byli pod rozhlednou. Na vyhlídku jsme si vyšlápli po točitých schodech a pohled do okolní krajiny stál za to. Z ochozu jsme viděli až na Sněžku. Po návratu dolů jsme slupli svačinu, nakoupili si upomínkové předměty a limonádu a vydali jsme se na zříceninu hradu Tolštejn. Ti, kterým zbyly ještě síly, vystoupili na vyhlídky a pak jsme všichni vzali útokem místní restauraci. Zmrzlina nás příjemně ochladila, ale sluníčko ji nemilosrdně roztékalo. A tak každý jedl, jak se dalo. Po vydatném odpočinku nás čekal sestup a všichni jsme se shodli, že se už začínají ozývat nožičky. Ale na nádraží nás únava přešla a ještě jsme si stihli zacvičit na průlezkách. Vláček přijel včas a tak jsme domů dorazili podle plánu.

Touto cestou děkuji všem, kteří nám sběrem papíru pomohli uskutečnit tento výlet.

 

Tř. uč.