Ve čtvrtek 15.6. jsme se rozhodli uspořádat turistický výšlap na Jedlovou – třetí nejvyšší vrchol Lužických hor. Tento výlet byl pro nás výjimečný tím, že jsme si s sebou mohli vzít mamku, taťku, ale i babičku s dědou. A tak se i stalo. Cesta byla docela dlouhá a náročná, ale počasí nám přálo, a tak se nám pěkně do kopce pochodovalo. Po krátkém občerstvení a zaskotačení mezi stromy, na nás čekala přenádherná vyhlídka. Pro ty, co překonali svůj strach z výšek a vydali se na 23 metrů vysokou rozhlednu, čekal úžasný výhled na blízké okolí či vzdálenější kopce a hory. Druhá část naší výpravy směřovala na Tolštejn – zříceninu středověkého hradu z počátku 14. století. Zde jsme se  osvěžili a posilnili výbornou zmrzlinou a nanuky a někteří z nás si vyhlídku a prohlídku hradu pod dohledem maminek i náležitě užili. Unavení, ale šťastní, jsme se pomalým krokem vrátili na vlakové nádraží a spokojeně usedli do zcela přeplněného vlaku. Děkujeme všem maminkám, babičkám i dědečkovi, že s námi tuto cestu absolvovali a doufejme, že si ji užili stejně pěkně jako my.