Tak už jsme deváťáci!  Najednou si uvědomujeme, že je to náš poslední společný rok. A začínáme vzpomínat.

Vloni, přibližně touto dobou,  jsme stihli koncert skupiny „Facebook“ (19. 9. 2016)a shlédli divadelní představení v anglickém jazyce (22.9.2016), byla to taková one-man-show.

29.9.2016 jsme v kulturním domě Crystal viděli dokumentární pořad o Peru.

Škola nám zaplatila internetové kurzy angličtiny, takže jsme měli možnost celý školní rok pracovat i z domova a vylepšovat si znalosti a dovednosti v anglickém jazyce.

Exkurze do Škody Auto v Mladé Boleslavi nám umožnila nahlédnout do provozů a kanceláří továrny, kde bychom případně mohli začít studovat a pak i pracovat.

Vánoční besídka byla super.

Obec Kozly a hodná paní starostka nám umožnili přenocovat a užít si vánoční atmosféru podle vlastního gusta.  Takže nejdřív jsme si vyzdobili sál a vánoční stromeček, pak nám přivezli objednané pizzy a my jsme vydatně povečeřeli. Díky zapůjčené aparatuře jsme si zatančili pod diskotékovými světelnými efekty a předvedli své pěvecké umění při karaoke.  Když jsme zalezli do spacáků, pustili jsme si filmy na dobrou noc. Ráno po snídani jsme rozbalili dárky a pak už jen uklidit a hurá domů. Letos bychom si to rádi zopakovali.

Po vánocích někteří z nás vyjeli na lyžařský kurz. Počasí nám poměrně přálo, takže jsme si dobře zalyžovali. Lyžařské centrum v Herlíkovicích – Bubákově jsme projezdili křížem krážem. Ubytování se nám líbilo, strava sice nic moc, ale nemůže být všechno dokonalé. Hlavně, že jsme byli spolu,  a že s námi mohla být i naše třídní učitelka.

V dubnu, 25. 4. 2017, jsme se opět vzdělávali – shlédli jsme dokumentární pořad  o Brazílii, vášnivém srdci Jižní Ameriky.

  1. května opět větší část třídy vycestovala, tentokrát na sedmidenní poznávací zájezd do Anglie. Absolvovali jsme prohlídky muzeí, hradů, vězení a katedrál a strávili dva dny v Londýně. Bližší informace jsou a webových stránkách školy. Po večerech jsme mohli procvičovat umění konverzace v anglickém jazyce, protože jsme bydleli a stravovali se v domovech anglických rodin. Nejvyčerpávající byla cesta autobusem, domů jsme přijeli ve čtvrtek večer, rozlámaní a unavení z šestnáctihodinové cesty, ale plní dojmů.

Projektový den

Našemu projektovému dni, kterému jsme dali název „Rozhledny Česka aneb kam na výlet o prázdninách“, předcházely dvě exkurze s výstupy na rozhledny a trochu domácí práce s internetem. Abychom mohli vylézt na první rozhlednu, museli jsme nejdřív doslova vyšplhat prudký svah Smrku, nejvyššího vrchu Jizerských hor. Odměnou nám byl úžasný výhled do širokého okolí. A druhá rozhledna na nás čekala ve Sloupu v Čechách, kam jsme to, chválabohu, neměli daleko. Doma jsme si připravili zajímavé informace o rozhlednách našich hor, texty a obrázky těch nejvyšších, nejstarších, nejnavštěvovanějších, s nejzajímavější historií, nejmodernějších apod.  Dne 13.6. 2017 jsme vytiskli a nainstalovali výsledky naší práce, abychom se o získané informace podělili s ostatními žáky naší školy.