4. října se naše třída vypravila proti proudu času do pravěku. Navštívili jsme dobu bronzovou. V městském paláci Templ, který stojí v historické části města Mladá Boleslav měli žáci příležitost vyzkoušet si starodávná řemesla, která tehdejší lidé uměli. Zkusili si tkaní látek, výrobu šperku stáčením drátků, tepání kovové spony i splétání ozdobných šňůrek. Mohli si také zkusit ražbu mincí. V přestávkách si prohlédli archeologické nálezy z této doby a na závěr si na parkánu zkusili lov divoké zvěře a také tu pátrali po starodávném pokladu.  Před odjezdem jsme ještě navštívili místní cukrárnu a zbylé korunky utratili za dobrůtky. Exkurze nám přiblížila život tehdejších lidí a děti ocenily šikovnost tehdejších řemeslníků.