V rámci našeho celoročního projektu Řemesla starých mistrů, jsme se v úterý 21. listopadu vydali na exkurzi do sklárny Ajeto v Lindavě a mohli se na vlastní kůži seznámit se sklářským řemeslem. Hned na začátku jsme se usadili ve sklářské krčmě, kde jsme posvačili naše domácí dobrůtky a pak už nám skláři představili svoji práci, vysvětlili, co máme dělat a jak postupovat. Každý jsme si vybrali nějakou zajímavou formu, do ní pak spolu se skláři vlili sklo a foukali  až do konečného výrobku. Abychom se v čekání na sklářskou píšťalu nenudili, připravili si pro nás skláři zajímavou křížovku a rozděleni do skupin soutěžili o nejrychlejšího luštitele. Po naší práci jsme si ještě prohlédli sklárnu se sklářskou hutí, poznali jsme brusírnu a při odborném výkladu pak pozorovali práci sklářských mistrů velmi zblízka. Sklářské řemeslo nás natolik uchvátilo, že jsme neodolali a nakoupili si pár skleněných suvenýrů.