Na začátku měsíce prosinec do naší třídy zavítal Mikuláš s andílky. Ten den byly všechny děti velmi nervózní, protože se bály příchodu čertů. Jak by ne, vždyť po celé škole bylo slyšet zvonění zvonků, rachtání řetězů… No prostě mikulášská nálada! Do naší třídy jsme čerty nakonec nepustili. Stačilo je slyšet jen za dveřmi. Po slibu poslušnosti a společném zpěvu písničky Mikulášovi dostaly všechny děti za odměnu sladkost. To si pochutnaly!

A co Vánoce? 22. 12. 2017 budeme mít vánoční besídku. Přijde k nám Ježíšek!  Ještě před samotným jeho příchodem budeme vyrábět svícínky, perníčky, přáníčka… Budeme potřebovat: malou krabici od bot, 1 pomeranč nebo jablko, celý hřebíček (koření), dortovou svíčku s podstavcem na zapichování, skořápky ze 3 vlašských ořechů, 4 druhy koření (může být i prošlé): např.mletá skořice, hořčičné semínko, majoránka, mletý zázvor, červená paprika…     Také k tomu přibalte svým dětem nějaké to cukroví, ať mohou při vyrábění trochu mlsat. Předem děkujeme.    Všem přeji krásný předvánoční čas. JD.