Další zastávkou našeho celoročního projektu s názvem Řemesla starých mistrů byla řemeslná dílna skleněných perel na soukromé farmě v Pěnčíně. Hned na začátku jsme si sami začali tvořit. Někteří si vybrali obrázek, který polepili skleněnou drtí a mozaikovými perličkami. Ostatní začali navlékat nádherné náramky pro maminky či babičky. Všichni jsme byli opravdu nadšení, protože přemíra různých barevných a tvarovaných korálků neznala mezí. Mnozí z nás si nemohli ani vybrat a proto si pak ještě balíčky s korálky nakoupili i domů, aby mohli ve své tvořivé práci pokračovat. Po svačince jsme se přesunuli přímo do dílny, kde jsme se s výrobou perel náležitě seznámili. Druhá část naší návštěvy byla zvířecí farma. Mohli jsme si pohladit telátka, prasátka, pejsky i kozy. Viděli jsme ale také lamy a nakrmili kachny a husy. Nakonec jsme se dozvěděli něco o výrobě kozích sýrů a celou exkurzi zakončili výbornou ochutnávkou a samozřejmě nákupem.