V úterý 19. 6. vyrazíme do Prahy na exkurzi.

Odjezd: sraz v 8:00 před školou, odjezd v 8:15

Návrat: mezi 17:00 a 18:00

Výstava představí originální mumie a artefakty zapůjčené ze světových muzeí, univerzit, vědeckých organizací i soukromých sbírek. Svým rozsahem, historickou a vědeckou hodnotou nemá ve světě obdoby. Jedná se o největší sbírku originálních mumií na světě.

Více informací na www.mumiesveta.cz

 3 NEJZAJÍMAVĚJŠÍ EXPONÁTY VÝSTAVY

 

Egyptský kněz Nes-Hor

Jeho jméno znamená „ten, který patří Horovi„. Pracoval jako kněz v chrámu Min, ve městě Khent-Min. Na jeho mumifikovaném těle byla zjištěna silná artritida a zlomená levá kyčel. Zároveň nápisy na jeho sarkofágu naznačují, že o celou jeho rodinu bylo dobře postaráno.

Baron Von Holz

Šlechtic, který zemřel během třicetileté války. Byl objeven potomky vlastního rodu v roce 1806 ve středověké kryptě. Díky dokonalým podmínkám bylo jeho tělo mumifikováno a zůstalo ve velmi zachovalém stavu včetně oblečení a výrazných kožených bot.

MUMAB

Dokonalé napodobení původní egyptské mumifikace provedené lékaři na lidském těle poprvé po 2800 letech. V roce 1994 tým vědců vytvořil napodobeniny balzamovacích nástrojů a podle starobylých egyptských záznamů mumifikovali tělo člověka.