Na konci května jsme se vypravili na školní výlet do Prahy. Čekala nás projížďka po Vltavě a Petřín.Na parník jsme museli čekat, ale nikomu to nevadilo. K chuti přišla svačina od maminek. Cesta po Vltavě byla příjemná a zajímavá. Viděli jsme Karlův most, Tančící dům, Vyšehrad i Národní divadlo. Po přistání jsme se vydali k lanovce na Petřín. Prošli jsme Kampou, vyfotografovali se u soch ze Žižkovské televizní věže a za chvíli jsme byli u lanovky. V ní jsme si trochu odpočinuli, jízda byla příjemná. Na Petříně jsme navštívili zrcadlové bludiště, ti nejodvážnější vystoupali na vrchol rozhledny a prohlédli si Prahu z ptačí perspektivy. V místní prodejně jsme si koupili občerstvení a po krátkém odpočinku jsme se vrátili k Vltavě. Čekal nás návrat domů. V klimatizovaném autobusu bylo příjemně a tak nám cesta rychle ubíhala. Trochu jsme se zdrželi zastávkou na čerpací stanici, ale rodiče se na nás nezlobili. Výlet se všem moc líbil, na památku jsme si přivezli suvenýry i spoustu krásných fotografií.