Ve čtvrtek 7. 6. 2018 se žáci 8. B a 8. C rozjeli do krásné lokality Saska v Německu, jmenovitě do Jonsdorfu a Oybina. Po bezproblémovém přejetí hranic v Petrovicích jsme navštívili nejdříve Motýlí dům v Jonsdorfu.

Přivítal nás rodilý Čech z Jablonce nad Nisou a krátce pohovořil o exponátech 35 druhů motýlů. Součástí expozice byla i terária s hmyzem a plazy. Žáci mohli obdivovat motýly všech barev i velikostí a pozorovat je, jak pijí nektar z květů či ovoce, případně jak se nám usadí na hlavě. Po krátkém zmrzlinovém občerstvení jsem se přesunuli podél žitavské úzkokolejky do nedalekého Oybina, kde se v půvabné obci nachází zřícenina středověkého hradu a celestinského kláštera. Prohlédli si zde hradní hřbitov, zbytky kostela i vnitřní prostory, které dosud slouží jako koncertní síně. Každého jistě uchvátily i nádherné výhledy do okolí, neboť počasí nám přálo a v dáli bylo možné zahlédnout i lesknoucí se Ještěd. Děkujeme všem za zdárný průběh a šťastný návrat. Mgr. J. Kalivodová, Mgr. Š. Volná, Mgr. M. Fišerová.