Druhý červnový týden se naše třída vypravila na ozdravný pobyt do Rybniště. Bydleli jsme v krásném a útulném penzionu Relax a na pět dní jsme se proměnili v piráty. Všichni si přivezli pirátské masky a celý týden soutěžily posádky pirátských škunerů o vítězství. Nechybělo ani pátrání po ukrytém pokladu, ke kterému jsme se museli probojovat splněním úkolů. Správné výsledky úkolů daly dohromady kód, který otevřel zámek truhly s pokladem. Protože k pirátům patří voda, navštívili jsme vodní nádrž u Chřibské a podívali se, co skrývá přehrada pod vodou. Dostali jsme se 18 m hluboko, až ke dnu. Nebyl to moc příjemný pocit. I když nás pan hrázný ujišťoval, že se nemůže nic stát, na pevné zemi jsme se cítili lépe. Statečnost a výdrž si piráti ověřili v pirátské olympiádě. Někteří dobíhali z posledních sil, ale nikdo to nevzdal. Na závěr celého pobytu byly posádky odměněny a domů si piráti odvezli trofej – zlatý valoun.